НБУ та ФГВФО продали Мазепі активи трьох банків-банкрутів на 6,5 млрд грн з дисконтом 99%

Все про економіку та фінанси

16 січня ФГВФО провів аукціон з продажу активів збанкрутілих Єврогазбанку, Златобанку та Актив-Банку номінальною вартістю близько 6,5 млрд грн, які перебувають у заставі НБУ.

Переможцем електронних торгів стало ТОВ "Фінансова компанія "Конкорд Факторинг".

Ціна продажу - 48,1 млн грн (20% від стартової, яка була встановлена на рівні 240,4 млн грн) або 0,74% від номінальної вартості активів. Із цієї суми Златобанк має отримати 9,35 млн грн, Єврогазбанк - 10,76 млн грн, Актив-Банк - 27,97 млн грн.

Як повідомлялося, до складу пулу входили, зокрема, активи з агросектору, земля, готель зі СПА комплексом в Трускавці.

Продаж здійснювався із залученням ТОВ «Дебтекс Україна» (дочірня компанія DebtX).

У держреєстрі засновником ТОВ "Фінансова компанія "Конкорд Факторинг" вказане ТОВ “Фінінтерком”, а кінцевим бенефіціаром - Інна Погрібна-Пащенко.

У квітні 2018 року Нацкомфінпослуг відмовив Ігорю Мазепі в погодженні набуття 80% статутного капіталу ТОВ "Фінансова компанія "Конкорд Факторинг", з огляду на подання заявником неповного пакету документів.

Разом з тим, ФГВФО пов’язує ТОВ "Фінансова компанія "Конкорд Факторинг" саме з інвестгрупою Concorde Capital Ігоря Мазепи.

Про продаж Фондом гарантування пулу активів 21 банку-банкрута на 8,3 млрд грн з дисконтом 99% - тут.

Про продаж Фондом гарантування заставних активів банків-банкрутів на 6,8 млрд грн з дисконтом 98% для структури Андрія Волкова - екс-глави Нацкомфінпослуг й екс-глави правління Альфа-Банку - тут.