НБУ скасував реєстрацію платіжної системи TYME

Все про економіку та фінанси

НБУ оголосив, що 14 червня скасував реєстрацію міжнародної платіжної системи "TYME", платіжною організацією якої є ТОВ "ФК "ОМП-2013".

"Причиною прийняття рішення стало отримання Національним банком України документально підтвердженої інформації від Служби безпеки України про те, що міжнародна платіжна система "TYME" здійснює перекази коштів у співпраці із забороненою в Україні російською платіжною системою, що становить ризики виникнення загроз національній безпеці України.

Національний банк України попереджав всі платіжні системи, у тому числі міжнародну платіжну систему "TYME", про неприпустимість співпраці з платіжними системами, до яких Україною застосовано обмежувальні заходи (санкції), а також взаємодії із зазначеними платіжними системами через посередництво інших платіжних систем та організацій незалежно від їх юрисдикції. При цьому МПС "TYME" запевняло Національний банк про дотримання відповідних обмежень.

У зв’язку зі скасуванням реєстрації міжнародної платіжної системи "TYME" Національний банк України також ухвалив рішення про скасування реєстрації учасників цієї платіжної системи.

Міжнародна платіжна система "TYME" повинна припинити надання послуг з переказу до 20.06.2018 та завершити взаєморозрахунки за здійсненими переказами в платіжній системі згідно з правилами платіжної системи та відповідними договорами.

Національний банк наголошує, що будь-які дії, спрямовані на порушення або обхід обмежень, установлених законодавством, є неприпустимим, та закликає учасників платіжного ринку сумлінно дотримуватися українського законодавства", - йдеться в повідомленні Нацбанку. 

Засновник та глава Concorde Capital Ігор Мазепа публічно визнавав, що є співласником платіжної системи TYME.

У 2014 році Concorde Capital купила частку в фінкомпанії "ОМП-2013", яка працювала в Україні під торговою маркою російського платіжного сервісу QIWI. Після цього був проведений ребрендинг.

За даними НБУ, в 2017 році система TYME була лідером на ринку: через неї пройшли перекази на $1,36 млрд.

І. Мазепа, говорячи про специфіку роботи TYME, заявляв, що "там немає ніякої Росії."

"Там взагалі частка іноземних переказів несуттєва. Основне - це внутрішні перекази, обсяг яких зріс після того, як наша компанія почала активно працювати з "Новою Поштою". "Нова Пошта" є найбільшим оператором поштових пересилань, а поштові пересилання це і онлайн торгівля, одне пов`язане з іншим. Ось ті мільярдні обсяги перерахувань, які показані в статистиці, вони, в тому числі, пояснюються тим, що вони, хоча і фігурують в нашій звітності, реально проходять через наших партнерів, наприклад, через "Нову Пошту" або ПриватБанк", - зауважував І. Мазепа.