НБУ розраховує на нову програму співпраці з МВФ

Все про економіку та фінанси

Заступник глави НБУ Олег Чурій в ефірі програми "Перша шпальта" заявив, що Нацбанк за продовження чинної програми МВФ і початок нової програми Фонду для України, пише агентство «Українські новини».

"Для України надто важливе продовження програми співробітництва з Міжнародним валютним фондом, і не тільки продовження до кінця наступного року, але, напевно, і нова програма МВФ, тому що це запорука проведення реформ, а також фінансової й макроекономічної стабільності", - сказав Чурій.

Чинна програма кредитування економіки України з використанням механізму розширеного фінансування (EFF) почалася в березні 2015 року й триватиме до березня 2019 року.

Загальний обсяг програми становив 17,5 млрд доларів, тоді як Україна поки залучила тільки 8,7 млрд доларів із всієї суми (перший транш на 5 млрд доларів - у березні 2015 року, другий - на 1,7 млрд доларів у серпні 2015 року, третій - на 1 млрд доларів у вересні 2016 року, четвертий - на 1 млрд доларів у квітні 2017 року).

Національний банк розраховує, що в 2018 році Україна зможе залучити ще 3,5 млрд доларів від МВФ.

В МВФ вже заявляли, що для продовження співпраці, Україна повинна прийняти закон про приватизацію, створити антикорупційний суд, врегулювати питання з цінами на газ і провести земельну реформу.

Протягом 2018-2021 років щорічні виплати з погашення та обслуговування державного та квазідержавного боргу в іноземній валюті будуть перевищувати 7 млрд доларів на рік.