НБУ: п’ять банків наразі мають статус проблемного

Все про економіку та фінанси

Заступник глави НБУ Катерина Рожкова під час брифінгу заявила, що сьогодні 5 банків мають статус проблемного. 

«5 банків – це не є критично. За останні 2,5 роки банки періодично потрапляли в список проблемних, але 13 вийшли з проблемності й нормально працюють. Тому статус проблемності не є вироком. Проблеми можуть бути різні – це і структури власності, і часові проблеми з якістю активів. Цей статус дає на сьогодні можливість – так прописано в законодавстві – накладати певні обмеження. Але ми змінюємо підходи і змінюємо нормативну базу. Нам цей статус проблемності в майбутньому буде не потрібний, тому що ми змінимо щоденний порядок взаємодії з банком», - зауважила К. Рожкова.

Водночас за її словами, два банки мають непрозору структуру власності - "Новий" і "Гефест"

Які банки були в найбільш "делікатному" стані за підсумками 9 місяців-2016 (частина з них уже визнана банкрутами) див. тут.

Читайте детально про фінансовий стан ПриватбанкуОщадбанку,  Укрексімбанку,  Промінвестбанку,  СбербанкуУкрсоцбанкуАльфа-Банку,  Райффайзен Банку АвальВТБ Банку,  ПУМБ,  Укрсиббанку,  Укргазбанку.

Також див. про стан ДіамантбанкуКредит ДніпроПівденнийБанку інвестицій та заощадженьВостокМегабанкуМІБГлобусМісто БанкуБМ БанкуТаскомбанкуІндустріалбанку, А-банку, Кліринговий дім,  Авангард,    Апекс-Банку.

Нещодавно К. Рожкова заявляла, що банки з першої двадцятки досягли 5% адекватності капіталу, а на кінець 2017 року мають показати 7%. 

«Сьогодні вони всі 5% досягли, працюють в частині докапіталізації, з проблемною заборгованістю, зниженням пов`язаних кредитів. Ми контролюємо це на щомісячній основі. Є складнощі, але тим не менше, робота ведеться, і мені бачиться, що там все більш-менш нормально.Ми не чекаємо кінця року. Ми не ухвалювали жодних планів, де б виконання докапіталізації було на останню дату. Ми працюємо з ними кожен місяць.

Друга 20-тка банків пройшла нульовий капітал на 1 січня 2017 року. Два банки з них не пройшли: Платинум і Фортуна.

Наступні 20 ми теж вже продіагностували, вони повинні зробити нульовий капітал на березень 2017 року, але знову-таки, ми з ними працюємо, вони вже в процесі. І ми починаємо зараз діагностику залишилися 37 банків, яку закінчимо до вересня 2017 року.

Чого очікувати? По-перше, перші 40 банків - це 98% активів банківської системи. 98% банківської системи сьогодні мають позитивний капітал.

По іншим банкам. У третій двадцятці (там ми брали навіть 21 банк) десять абсолютно не вимагали докапіталізації. У маленьких банках якість активів буває деколи навіть краща, ніж у великих, і це втішно.

Так, швидше за все, якісь дуже-дуже маленькі банки ще будуть залишати ринок. Тому що є вимога щодо досягнення статутного капіталу в розмірі 200 млн грн до середини року. А у нас все ще є банки, які ми називаємо результатом банківського "бебі-буму". Вони створювалися під продаж, але оскільки змінилися вимоги і до банків, і до власників, то їх просто ніхто не купить. Хто може - вони їм не потрібні, а кому потрібні - той може... Тому вони будуть залишити ринок.

Ми очікуємо прийняття закону, який спростить консолідацію, і у нас вже є заявлені банки, які хочуть об`єднатися. У наступному році ми розраховуємо, що буде така можливість. Кількість банків буде зменшуватися, але на ринок це не вплине», - зазначала К. Рожкова.

Раніше екс-заступник глави НБУ Владислав Рашкован, який ще торік працював у Нацбанку, озвучив прогноз, що до кінця року діючих банків стане на 15-20 менше, ніж зараз.

«Частина невеликих банків буде закрита через недокапіталізацію, частина заморожених банків самоліквідується, інші об`єднаються - максимум 5-6 угод злиття банків у другій половині року. Це, якщо домовляться власники.

Частка найбільших 20 банків збільшиться до 92-93% всіх активів, частка другої групи локальних банків зменшиться до 2-2.5%. Частка іноземних і державних банків (з урахуванням націоналізованого Привату) буде і далі зростати (до 82-85%), а локальних і російських - знижуватися. Нових іноземних банків не буде, але угоди купівлі активів банків триватимуть (в основному в рамках виходу російських банків)», - прогнозував В. Рашкован.