НБУ про курс: кризи та паніки немає, але є сезонний фактор і певна нервозність

Все про економіку та фінанси

Заступник голови НБУ Олег Чурій констатував залежність гривні від сезонних факторів, пише НВ.Бізнес.

"Сезонність залежить від сільськогосподарського періоду. Ми ж аграрна країна. На сьогодні близько 45% експорту займає аграрна продукція. Україна експортує зерно. Україна №2 з експорту кукурудзи. Перше місце ми займаємо у експорті сонячної олії. Коли йде експорт, то іде і виручка. З іншої сторони потрібно розуміти, що Україна має економіку, яка не повністю знаходить на світлій стороні. Зокрема, велика частина аграрного сектору знаходиться в тіні", - сказав він.

Також він нагадав, що у 2016 році коливання почалися у вересні, у 2017 році – у серпні, в цьому році - в липні.

"Ми бачимо тут психологічний вплив. Я б не назвав, те що відбувається, панікою, але є певна нервозність. Коливання не є ознакою кризи, - зазначив О. Чурій. - Останнім часом на ринках, які розвиваються, [ситуація] досить нестабільна. За місяць гривня девальвувала на десь на 4%, а південно-африканська валюта девальвувала на 10%. НБУ є на ринку, у нас є резерви, ми купили з початку року валюти на більше ніж $1 млрд. Ми готові їх використати, щоб згладжувати сезонні коливання".

Заступник глави НБУ очікує, що фактор виборів буде з часом все більше впливати на гривню.

"Це буде створювати занепокоєння серед бізнесу, серед інвесторів щодо того, з яким курсом Україна буде йти надалі. Перед виборами ми завжди маємо коливання і насправді це у всіх країнах так", - сказав він.

За словами О. Чурія, окрім виборів, на курс буде впливати і співпраця з МВФ від якого Україна отримала останній транш навесні минулого року.

"Якщо місія [МВФ] буде позитивна, якщо Україна зможе домовитись з МВФ, то ми зможемо отримати позитивне рішення борду восени і, гадаю, восени Україна зможе отримати транш", - сказав він.

Заступник глави НБУ додав, що приїзд місії МВФ - це сигнал про те, що нарешті процес пішов.