НБУ про чисті валютні резерви: критерій МВФ виконується

Все про економіку та фінанси

За даними НБУ, на кінець червня він виконував кількісні критерії та індикативні цільові показники спільної з МВФ програми.

Зокрема, з кінця 2015 року (стартова точка обрахунку критеріїв) кумулятивне зростання чистих міжнародних резервів становило 3,79 млрд дол (нижня межа кумулятивного зростання за критерієм – 3,25 млрд дол).

«Національний банк використовував сприятливу ситуацію на валютному ринку для поповнення міжнародних резервів. Додатне сальдо валютних інтервенцій НБУ за перше півріччя 2017 року становило 1,4 млрд дол. Разом з отриманням траншів офіційного фінансування це дало змогу збільшити обсяг міжнародних резервів до 18 млрд дол», - констатують у Нацбанку.

Раніше НБУ наводив дані, що його чисті валютні резерви (за вирахуванням боргових зобов’язань) на кінець червня становили 5,23 млрд дол, що на 1,01 млрд дол більше (+23,9%), ніж було на початку року.

Валові валютні резерви Нацбанку (з урахування боргових зобов’язань) у першому півріччі зросли на 2,43 млрд дол (+15,6%) до 17,97 млрд дол.