НБУ про банки і населення: обсяг гривневих депозитів зріс на 12%, а гривневих кредитів - 13,3%

Все про економіку та фінанси

За даними НБУ, в червні обсяг гривневих депозитів населення у платоспроможних банках зріс на 5,9%, з початку року - на 12% (до 262,9 млрд грн). А валютних - відповідно на 1,1% та 1% (до 8,5 млрд дол).

Обсяг гривневих вкладів корпоративного сектору в червні скоротився на 5,6%, з початку року - на 4,4% (до 243,8 млрд грн). А валютних - відповідно на 1,3% та 3,3% (до 5,1 млрд дол).

Як констатує НБУ, активному залученню коштів фізосіб у червні сприяли високі темпи зростання зарплат та подальше зростання приватних переказів з-за кордону. Крім того, припливу гривневих коштів сприяло збереження значної різниці в дохідностях депозитів у національній та іноземній валютах на тлі практично незмінного курсу нацвалюти до долара. Скорочення ж залишків депозитів юросіб відбулося, передусім, через “планові перерахування господарськими товариствами, у статутному капіталі яких є корпоративні права держави, до державного бюджету” (цитата).

Портфель гривневих кредитів корпоративному сектору в червні зменшився на 1,8%, з початку року - зріс на 0,4% (до 468,2 млрд грн). Обсяг валютних позик у червні зменшився на 0,4%, а з початку року зріс на 7% (до 14,45 млрд дол).

Портфель гривневих кредитів населенню в червні лишився незмінним, а з початку року збільшився на 13,3% (до 116,7 млрд грн). Обсяг валютних позик у червні скоротився на 1,4%, з початку року - на 2,2% (до 2,34 млрд дол).

Як зауважує НБУ, більшість процентних ставок банків у червні залишилася практично на рівні попереднього місяця

“Збереження конкуренції банків за корпоративних клієнтів зумовило незначне підвищення процентних ставок за депозитами бізнесу у національній валюті ‒ на 0,2 в. п. до 11,6% річних. Вартість гривневих кредитів юридичних осіб зросла на 0,1 в. п до 17,1% річних, що відображало збільшення кредитного попиту, зокрема на обігові цілі підприємств.

Вартість гривневих вкладів населення фактично залишалась на рівні попереднього місяця (10,8% річних) з огляду на стійкий приплив коштів населення. Натомість ставки за кредитами фізичних осіб зросли на 0,6%, що зумовлено підвищенням стандартів кредитування великими банками за позиками більше одного року. Водночас це компенсувалося зниженням вартості короткострокових позик”, - каже Нацбанк..