НБУ позбавив PwC права на аудит банків, PwC хоче лишитися на ринку

Все про економіку та фінанси

НБУ повідомив, що 20 липня його правління за зверненням комітету з питань аудиту банків виключило ТОВ "Прайсвотерхаускуперс (аудит)" з Реєстру аудиторських фірм, які мають право на проведення аудиторських перевірок банків.

«Підставою для прийняття такого рішення стало підтвердження ТОВ "Прайсвотерхаускуперс (аудит)" недостовірної інформації щодо фінансово-господарської діяльності ПАТ КБ “Приватбанк”, зокрема, розміру кредитного ризику та регулятивного капіталу.

Висновки ТОВ "Прайсвотерхаускуперс (аудит)" не відображали реальних ризиків роботи ПАТ КБ «Приватбанк», які стали причиною визнання банку неплатоспроможним, його націоналізації та суттєвих витрат держави на капіталізацію.

Право Національного банку України на виключення з реєстру аудиторів банків передбачено ст. 7 Закону "Про Національний банк України" і ст. 70 Закону "Про банки і банківську діяльність " та уточнено у нормативно-правових актах НБУ. Практика відсторонення регулятором компаній від аудиту банків відповідає міжнародному підходу і базується на 27-му принципі Основних принципів банківського нагляду Базельського комітету.

У 2015-16 роках за порушення при проведенні аудиту банків НБУ заборонив проводити аудиторські перевірки банків 9 компаніям.

Комітет з питань аудиту банків України є колегіальним органом, створеним Національним банком. До його складу входять 9 осіб – 6 представників НБУ, по одному представнику від Аудиторської палати України, Національної комісії з цінних паперів і фондового ринку та Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг»
, - йдеться в заяві Нацбанку.

Натомість аудиторська група PwC заявила, що має намір домагатися скасування рішення НБУ про виключення ТОВ "ПрайсвотерхаусКуперс (аудит)" (Київ, українська структура PwC) з реєстру аудиторських фірм, уповноважених проводити аудиторські перевірки в банківській галузі, пише "Інтерфакс-Україна".

"Ми вивчимо всі варіанти скасування цього рішення. Ми зберігаємо рішучість працювати на українському ринку", - йдеться в заяві PwC. Компанія також висловлює "глибоке розчарування" у зв`язку з рішенням НБУ.

PwC була аудитором Приватбанку з середини 90-х років. У повідомленні компанії наголошується, що "аудит фінансової звітності Приватбанку за 2015 рік був виконаний відповідно до міжнародних стандартів аудиту", в тому числі щодо правочинів із заінтересованістю.

"Ми неодноразово просили НБУ надати нам конкретні зауваження про якість аудиту. Ми також запитували докладні докази, які є НБУ і демонструють, що ця фінансова звітність була недостовірною. НБУ досі не дав ніякої конкретики", - стверджує PwC.