НБУ повідомив правоохоронцям про підозрілі операції клієнтів 18 банків

Все про економіку та фінанси

НБУ повідомив, що в І кварталі за результатами виїзних та безвиїзних перевірок направив правоохоронцям інформацію про підозрілі фінансові операції клієнтів 18 банків.

«За даними статистичної звітності з питань фінансового моніторингу, яку подають банки до НБУ, протягом першого кварталу поточного року банки надали до Державної служби фінансового моніторингу інформацію про понад 1,7 млн. фінансових операцій, які підлягали фінансовому моніторингу. Це майже на 37 % більше, ніж за аналогічний період 2016 року.

Найбільшу кількість (понад 90%) склали повідомлення про фінансові операції з готівкою, а також про фінансові операції осіб, щодо яких банками встановлено високий ризик.

Такі операції на суми, що дорівнюють або перевищують 150 тис грн., віднесені Законом України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» до операцій, які підлягають обов’язковому фінансовому моніторингу», - йдеться в заяві НБУ.

«Безумовно, розрахунки готівкою є досить поширеним засобом платежів та здебільшого такі платежі мають цілком законний характер. Водночас такі операції на значні суми відповідно до законодавства є об’єктами фінансового моніторингу. Відтак Національний банк, як регулятор, перевіряє виконання банками вимог законодавства, яке регулює відносини у сфері запобігання та протидії легалізації “брудних” коштів, фінансуванню тероризму, та достатність вжитих банками заходів для попередження незаконних транзакцій (у тому числі шляхом зупинення банками операцій та відмови в їх проведенні). Крім того, ми досить плідно на постійній основі співпрацюємо з правоохоронними органами та Державною службою фінансового моніторингу України”, - зазначив директор Департаменту фінансового моніторингу НБУ Ігор Береза.

У Нацбанку нагадують, що 15 серпня 2016 року була прийнята постанова №369, якою затверджено «Положення про порядок здійснення банками аналізу та перевірки документів (інформації) про фінансові операції та їх учасників».