НБУ погіршив прогноз інфляції на кінець 2015 року до 48%

Все про економіку та фінанси

НБУ очікує інфляцію на кінець 2015 року на рівні 48% (при тому, що раніше прогнозувалося 46%, - ред.). Про це йдеться в повідомленні центробанку за результатами засідання Комітету з монетарної політики Нацбанку, що відбулося 24-25 червня.

«Девальваційний сплеск у лютому-березні зумовив суттєве прискорення споживчої інфляції. Так ІСЦ із січня до травня зріс на 40.1%, а в річному вимірі інфляція прискорилася з 24.9% у грудні до 58.4% у травні. Найбільше прискорення відбулося в березні та квітні, що було пов’язано із впливом на ціни пікової девальвації гривні наприкінці лютого та підвищенням тарифів у сфері житлово-комунального господарства. Ці чинники зумовили підвищення прогнозного показника споживчої інфляції на кінець 2015 року до 48% (базової – до 36%).

Такий перегляд насамперед пов’язаний з відображенням динаміки цін у попередні місяці, а не очікуванням погіршення в майбутньому – у наступні місяці інфляція стабільно знижуватиметься – до 12% на кінець 2016 року. Уповільнення інфляції відбудеться внаслідок зменшення впливу ефектів девальвації, зниження цін на світових ринках, економічної активності нижче потенційного рівня, жорсткої монетарної та фіскальної політики», - констатують у Нацбанку.