НБУ підвищив облікову ставку до 12,5%. І прогнозує пришвидшення інфляції

Все про економіку та фінанси

Правління Нацбанку 15 липня ухвалило рішення встановити з 17 липня облікову ставку на рівні 12,5% (до цього - з 15 квітня - вона була встановлена в розмірі 9,5%). Про це повідомляє прес-служба центробанку.

Такий крок в НБУ пояснює перш за все пришвидшенням інфляції. У річному вимірі в червні вона зросла до 12,0%. Водночас як зазначається, реалізація програми МВФ може чинити “певний тиск на споживчі ціни ще впродовж певного періоду часу”. “Проте кінцевою метою програми реформ є формування надійного підґрунтя для сталого економічного зростання та стабільної роботи фінансової системи, що виступатиме запорукою забезпечення цінової стабільності в державі в середньостроковій перспективі”, - наголошується в повідомленні. .

Крім того, говорячи про динаміку валютного ринку, в центробанку звернули увагу, що чиста пропозиція валюти на готівковому ринку в ІІ кварталі становила 0,5 млрд дол. порівняно з чистим попитом 1,8 млрд дол. в І кварталі, що “сприяло збалансуванню роботи міжбанківського валютного ринку”.

“Про поліпшення ринкових очікувань також свідчить приріст у червні загального обсягу депозитів населення в національній валюті на 3,3%, або на 7,1 млрд. грн”, - вважають у Нацбанку.

Нагадаємо, що держбюджет-2014 готувався на прогнозі інфляції 14%. Водночас нещодавно новий глава НБУ В. Гонтарєва не виключила, що індекс споживчих цін може зрости за підсумками року на 17-19%.