НБУ переніс дедлайн для докапіталізації банків

Все про економіку та фінанси

Перший заступник заступник глави НБУ Катерина Рожкова заявила, що регулятор дозволив банкам завершити процес докапіталізації до 1 квітня 2019 року, повідомляє прес-служба НБУ.

«За результатами стрес-тестування банків у 2015 році потреба банківського сектору у капіталі становила більше 200 млрд грн, тоді як цьогорічна оцінка стійкості показала, що лише вісім банків потребували докапіталізації на 6,1 млрд грн за базовим макроекономічним сценарієм. Водночас за несприятливим сценарієм ще п’ять банків потребували додаткового капіталу. Більшість тих фінансових установ, у яких була потреба в капіталі, вже докапіталізувались, тому суттєвих ризиків для фінансової системи ми не бачимо. Крім того, ми дозволили банкам забезпечити покриття у капіталі шляхом виконання своїх програм капіталізації до 1 квітня 2019 року, а виконання планів реструктуризації - до кінця 2019 року», - наголосила К. Рожкова.

Нагадаємо, раніше передбачалося, що банки повинні були досягнути мінімально необхідного показника капіталу до кінця 2018 року.