НБУ переконує, що популісти не зможуть запустити друкарський верстат, а реформи "незворотні"

Все про економіку та фінанси

Перша заступниця голови НБУ Катерина Рожкова на Українському фінансовому форумі в Одесі заявила, що регулятор не боїться популістських заяв політиків, тому що їх не реалізують, пише lb.ua.

"Чому ми не боїмося популістів? Тому що фіскальне домінування сьогодні вже неможливе. Очищення банківської системи призвело до того, що наші банки працюють як трансмісійний механізм. Вони, по суті, вже є реалізаторами нашої монетарної політики. Тому коли я чую в телевізорі обіцянки, що завтра кредитні кошти для бізнесу будуть під 3%, я запитую: а хто заплатить різницю? Не можна знищити закони економіки. Можна обіцяти що завгодно, але економіка працює так, як працює", - сказала Рожкова.

Вона додала, що державні банки більше не можна використовувати для певних цілей того чи іншого уряду або бізнес-групи.

"Тому будь-який кандидат, який переможе на виборах, повинен це розуміти. Політика Національного банку говорить про те, що змінилися не тільки правила - змінилося також фінансове середовище. Бізнес-середовище змінюється відповідно до неї. Це свідчення незворотного шляху реформ, це свідчення того, що популізм залишиться популізмом з гаслами, але він ніколи не зможе знищити те, що вже досягнуто, і ніколи не зможе перешкодити економічним і фінансовим досягненням, які ми сьогодні бачимо", - сказала К. Рожкова.

У той самий час вона відзначила важливість продовження реформ і, передусім, судової реформи.