НБУ передумав та знову дозволив банкам купувати валюту для клієнтів

Все про економіку та фінанси

25 лютого НБУ прийняв постанову №131, якою вніс зміни в постанову №130, прийняту 24 лютого.

Нацбанк скасував заборону банкам купувати валюту за дорученням клієнтів, яка мала діяти до 27 лютого.

Також НБУ скасував положення про те, що уповноважені банки мають право здійснювати власні операції з купівлі безготівкової іноземної валюти за гривні в межах установлених лімітів відкритої валютної позиції у сумі, що не перевищує 0,5 відсотків від розміру регулятивного капіталу банку (в еквіваленті за офіційним курсом гривні до іноземних валют), протягом одного робочого дня.

Разом з тим, і далі діятиме норма щодо збільшення з трьох до чотирьох операційних днів терміну, після закінчення якого зарахована на спецрахунки гривня може бути спрямована на придбання іноземної валюти або можуть бути здійснені авансові платежі у валюті за імпорт на суму понад 50 тис дол. (перехід від режиму "Т+2" до "Т+3").

Постанова №131 набуває чинності з 26 лютого.

Як заявляла глава НБУ В. Гонтарева, запроваджені постановою №130 обмеження стосувалися імпортерів, контроль над операціями яких посилив Нацбанк.

“Ще раз хочу підкреслити, що заходи, введені Постановою №130, стосуються виключно контрактів з передплати імпорту, які ми ретельно перевіряємо. Кредити будуть продовжувати обслуговуватися, а розрахунково-касові операції проводитися як і раніше. Ніяких інших операцій ця постанова не стосується. Заходи, що були запроваджені – це виключно посилення контролю за нелегальним імпортом. Легальному бізнесу хвилюватися нема про що”, - заявила Валерія Гонтарева під час спільного прес-брифінгу з міністром фінансів Наталією Яресько.