НБУ отримав від банків-банкрутів 2,1 млрд грн як погашення рефінансування

Все про економіку та фінанси

За даними НБУ, за 9 місяців він отримав на погашення заборгованості за кредитами рефінансування неплатоспроможних банків 2,1 млрд грн. Ця сума складалася з коштів, що надійшли від реалізації Фондом гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) заставного майна (активів) та коштів, отриманих з інших джерел.

Зокрема, НБУ отримав 974,6 млн грн від реалізації майнових прав. Ще 441,4 млн грн надійшли від реалізації нерухомого майна. Погашення ОВДП - 434,8 млн грн. Прийняття іпотеки на баланс НБУ - 115 млн грн. Отримання коштів від погашення заборгованості за заставленими НБУ кредитними договорами - 154,4 млн грн.

За найвищу ціну (308 млн грн) за 9 місяців 2018 року реалізовано майнові права, передані ПАТ "Дельта Банк" в заставу НБУ.

“Обсяг погодження НБУ початкових цін реалізації майнових прав за заставленими кредитними договорами збільшився у 5 разів - до 78,7 млрд грн - в порівнянні з аналогічним періодом 2017 року (14,7 млрд грн), що пов’язано з продовженням впровадження портфельного погодження реалізації активів”, - констатує НБУ.

За 10 місяців 2017 року НБУ отримав на погашення заборгованості за кредитами рефінансування неплатоспроможних банків 1,4 млрд грн.

Із січня 2017 року реалізація заставленого НБУ майна здійснюється ФГВФО через систему торгів ProZorro. Продажі.