НБУ оскаржить судову заборону на арешт рахунків Приватбанку

Все про економіку та фінанси

НБУ вважає неправомірним рішення райсуду в м. Дніпро, згідно з яким рахунки і активи Приватбанку не можуть бути заарештовані. Про це розповів заступник голови НБУ Владислав Рашкован в інтерв`ю агентству "ЛігаБізнесІнформ".

"Ми вважаємо, що рішення було незаконним, воно буде оскаржене НБУ після його отримання", - повідомив Рашкован.

Він додав, що регулятор планує подати заяву в правоохоронні органи про винесення судом свідомо неправомірного рішення.

Як писав Finbalance, 21 березня Індустріальний райсуд м. Дніпропетровська відкрив провадження у цивільній справі за скаргою Приватбанку на дії та бездіяльність держвиконавця (у справі фігурує Жовтневий відділ державної виконавчої служби Дніпропетровського міського управління юстиції).

Цього ж таки 21 березня суд задовольнив заяву Приватбанку та заборонив Державній виконавчій службі та будь-яким її правонаступникам, Нацбанку, Укрексімбанку, Ощадбанку, Сітібанку, Укрсоцбанку Ощадбанку, банку «Південний», банку «Розрахунковий центр», Акцент-банку вчиняти "будь-які дії щодо накладення арешту на зазначені нижче рахунки та кошти на рахунках, а також будь-яке стягнення, примусове списання коштів за платіжними та іншими вимогами Державної виконавчої служби та будь-яких її правонаступників" (цитата) з низки кореспондентських рахунків Приватбанку в НБУ, Укрексімбанку, Ощадбанку, Укрсоцбанку, А-банку, банку "Південний", Сітібанку, банку "Розрахунковий центр".

У коментарях для ЗМІ деякі юристи не виключали зв’язок між вказаною ухвалою суду та питанням виконання Приватбанком боргових зобов’язань перед НБУ по кредитам рефінансування.

Водночас прес-служба Приватбанку у відповідь на запит Finbalance надала офіційний коментар юрдепартаменту банку, в якому констатується, що "ухвала Індустріального районного суду м.Дніпропетровська є заходом забезпечення і стосується конкретного судового спору з кримським вкладником і жодним чином не впливає на правовідносини між ПАТ КБ "ПриватБанк" та Національним банком України".

«За договорами рефінансування зобов`язання виконуються сторонами, а в разі їх порушення з боку Приватбанку передбачено договірне списання, якому не перешкоджає ухвала Індустріального районного суду м.Дніпропетровська», - констатували юристи Приватбанку.