НБУ оштрафував Лавренчука на 500 тис грн

13.07.2017, 21:00

05 липня Окружний адмінсуд м. Києва відкрив низку проваджень у справах за позовами «Райффайзен Банку Аваль» до НБУ про визнання неправомірними та скасування постанов Нацбанку від 01 червня 2017 року про притягнення позивача до відповідальності у вигляді штрафів за порушення вимог валютного законодавства.

Йдеться, власне, про п’ять штрафів (1, 2, 3, 4, 5): на 326 тис грн; 26,2 тис грн; 6,7 тис грн; 51,2 тис грн; 83,2 тис грн.

Нагадаємо, глава правління «Райффайзен Банк Аваль» Володимир Лавренчук вважається одним з основних кандидатів на посаду глави НБУ.

За різними даними, основними лобістами його призначення виступають міжнародні фінансові організації, у т.ч. ЄБРР – власник істотної участі в «Райффайзен Банку Аваль» (ЄБРР належать 30% акцій цієї фінустанови).

В. Лавренчук користується повагою на ринку як хороший фахівець, порядна та врівноважена людина (принаймні, такі відгуки неодноразово доводилося чути Finbalance).

Водночас на суб’єктивну думку низки банкірів, з огляду на в цілому неконфліктний характер В. Лавренчука, можуть виникнути нюанси щодо відповідності одному з основних викликів, який може стояти перед НБУ, – потребі вирішення "інсайдерської" проблеми екс-власників Приватбанку.

Щоправда, не виключено, що такого виклику саме перед НБУ не буде. На сьогодні Нацбанк чи то відсторонився, чи то його відсторонили від процесу переговорів з екс-акціонерами Приватбанку, де, принаймні, формально першу скрипку грає консорціум на чолі з Rothschild.

Такий статус-кво деякі банкіри трактують, як ймовірно, фактично прямий контакт між Президентом Петром Порошенком та, передусім, з Ігорем Коломойським.

Нагадаємо, торік П. Порошенко призначив Rothschild Trust довіреною особою (trustee) в «сліпому трасті» (blind trust) по управлінню його часткою в «Рошені».

Якщо ця досить популярна версія є повністю адекватною реаліям, то, можливо, в разі призначення главою НБУ у В. Лавренчука зрештою й не буде потреби дуже активно брати участь у врегулюванні «приватівських» питань, а буде можливість сконцентруватися на інших актуальних викликах, як-то відновлення банками кредитування, валютна лібералізація тощо.