НБУ: обсяг валютних депозитів населення в жовтні збільшився, а гривневих - скоротився

Все про економіку та фінанси

За даними НБУ, портфель гривневих кредитів корпоративному сектору в жовтні не змінився, з початку року - зріс на 4,2% (до 485,8 млрд грн). Портфель валютних кредитів корпсектору в жовтні збільшився на 1,5%, за 10 місяців - на 10,4% (до 14,9 млрд дол).

Портфель гривневих кредитів домогосподарствам (населенню, крім фізосіб-підприємців) в жовтні зріс на 2,2%, з початку року - на 27,5% (до 131,4 млрд грн). Портфель валютних кредитів цій категорії позичальників у жовтні зменшився на 1,2%, за 10 місяців - зріс на 2,1% (до 2,45 млрд дол).

Обсяг гривневих вкладів (депозитів) корпоративного сектору в жовтні збільшився на 1,1%, з початку року - зменшився на 3,6% (до 245,9 млрд грн). Обсяг валютних вкладів корпсектору в жовтні скоротився на 2%, за 10 місяців - на 0,9% (до 5,23 млрд дол).

Обсяг гривневих вкладів домогосподарств у жовтні знизився на 0,8%, з початку року - зріс на 9,3% (до 256,6 млрд грн). Обсяг валютних вкладів у жовтні збільшився на 1%, за 10 місяців - на 3,3% (до 8,7 млрд дол).

За оцінками НБУ, жовтневе зростання залишків на гривневих депозитах бізнесу може пояснюватися “високими процентними ставками, особливо привабливими на тлі зміцнення гривні”.

“Так, у жовтні ставки за гривневими депозитами для корпоративного сектору продовжували зростати (на 0,6 в. п. до 13,6% річних). У результаті збільшилась різниця між ставками за гривневими та валютними депозитами бізнесу. Ставки за гривневими депозитами фізичних осіб також зросли, хоча й помірніше (на 0,3% до 11,0% річних).

Вартість гривневих кредитів у жовтні мала різноспрямовану динаміку – для корпоративного сектору вона незначно знизилася, тоді як для фізичних осіб продовжувала зростати.

Динаміка гривневих ставок банків, крім трансмісії від підвищення облікової ставки у вересні та попередні періоди, відображала вплив кон’юнктурних та статистичних чинників. Серед них - посилення конкуренції за клієнтів банків, подальше зростання попиту на кредити з боку населення, а також зміну обліку певними банками окремих кредитних продуктів”, - констатує Нацбанк.