НБУ: обсяг гривневих депозитів населення в липні скоротився

Все про економіку та фінанси

За даними НБУ, портфель гривневих кредитів банків для корпоративного сектору в липні та з початку року зріс на 1,1% (до 471,4 млрд грн), а валютних - відповідно на 0,5% та 7,5% (до 14,5 млрд дол).

Обсяг гривневих кредитів населення в липні збільшився на 3,1%, з початку року - на 17,8% (до 121,3 млрд грн), а валютних - скоротився відповідно на 1,8% та 4,3% (до 2,3 млрд дол).

Портфель гривневих депозитів корпоративного сектору в липні зріс на 6,4%, а з початку року на 1,9% (до 260,5 млрд грн), а валютних - зменшився відповідно на 3,3% та 4,3% (до 5,05 млрд дол).

Обсяг гривневих вкладів населення в липні зменшився на 3,1%, з початку ж року зріс на 8,5% (до 254,9 млрд грн), а валютних - зріс на 1,9% та 2% відповідно (до 8,6 млрд дол).

“Зниження обсягу вкладів населення у національній валюті відбувалось переважно на рахунках на вимогу, в тому числі на карткових, після їх суттєвого зростання у червні, - констатує НБУ. - Зростання попиту на кредити як з боку корпоративного сектору, так і населення відповідає очікуванням банків. Зростання попиту населення на кредити банки пов’язують із зниженням кредитних ставок, покращенням споживчих настроїв та скороченням заощаджень домогосподарств. Головними чинниками попиту на кредити з боку бізнесу банки вважають потреби в оборотному капіталі та інвестиціях”.