НБУ не втрачає надій, що поверне собі 9,3 млрд грн кредитів, виданих Дельта Банку

Все про економіку та фінанси

Із 9,3 млрд грн загальної суми заборгованості «Дельта Банку» перед НБУ станом на 01 березня 5,2 млрд грн – це були стабілізаційні кредити терміном на два роки, а 4,1 млрд грн - короткострокові кредити для підтримки ліквідності на строк до одного року. Такі дані Finbalance отримав від НБУ у відповідь на запит.

При цьому в прес-службі Нацбанку відзначили, що «кредити рефінансування надаються під прийнятне забезпечення відповідно до умов законодавства України та нормативно-правових актів Національного банку України».

«Майно банку, що є предметом забезпечення, включається до складу ліквідаційної маси [недвозначний натяк/обмовка, що «Дельту» очікує саме ліквідація? – ред.], але використовується виключно для позачергового задоволення вимог заставодержателя. Заставодержатель має право за погодженням з уповноваженою особою Фонду звернути стягнення на заставлене майно у порядку, встановленому чинним законодавством або договором застави, та отримати задоволення своїх вимог за рахунок заставленого майна», - констатується у відповіді НБУ на запит Finbalance.

Нагадаємо, як заявляв заступник директора-розпорядникам Фонду гарантування вкладів Андрій Оленчик, виплати вкладникам «Дельта Банку» розпочнуться 11 червня. За його словами, вкладникам-фізособам має бути виплачено 13,1 млрд грн.

Водночас виплати ще на суму близько 3 млрд грн (йдеться про 18 тисяч вкладників; всього їх в «Дельти» близько 500 тис.) будуть заморожені на 2-3 місяці для перевірки на предмет «дроблення» великих депозитів.

Як зауважував А. Оленчик, з депозитів, які додатково перевірялися в інших фінустановах, приблизно 70% виплачувалися в звичному режимі.

Також чільний представник ФГВФО повідомляв, що на сьогодні на активи та пасиви Дельта Банку претендує Ощадбанк та Приватбанк. При цьому є заявки на створення на базі «Дельти» перехідного банку від великих вкладників – Державної іпотечної установи, «МТС» і «Фокстроту».