НБУ не очікує значного впливу антиросійських санкцій США на Україну в найближчий час

Все про економіку та фінанси

Нові санкції США проти російських компаній, олігархів та посадових осіб не матимуть прямого впливу на економіку України та ситуацію на фінансовому ринку в короткостроковому періоді, вважає заступники голови НБУ Олег Чурій, пише "Інтерфакс-Україна".

"У нас торгівля з Росією упала дуже сильно. Кілька років тому частка Росії в українському товарному експорті складала близько 30%, за підсумками 2017 року вона склала 9% .Тому прямий вплив дуже обмежений. З іншого боку, якщо ця ситуація буде розповсюджуватися на країни - сусіди Росії, з якими Україна має досить глибокі зовнішньоекономічні зв`язки, то це, можливо, відобразиться на українському експорті в ці країни. А значить, і на надходження валют в Україну. Ми ще не зовсім розуміємо, наскільки серйозний цей вплив - можливо, короткостроковий, можливо, - ні. Поки що ринки оцінюють, що відбувається», - сказав він журналістам в четвер.

При цьому він додавав, що антиросійські санкції США, у т.ч. сприяють підвищенню доходності облігацій ринків, що розвиваються.

"Ситуація в Росії поряд із загрозою торгових воєн та посиленням геополітичної ситуації сприяє в цілому підвищенню дохідності облігацій ринків, що розвиваються. Спред по українським бондам дещо розширився. Можливо, це тимчасове явище", - сказав О.Чурій.