НБУ не домігся арешту всього майна Жеваго, у т.ч. Ferrexpo

Все про економіку та фінанси

18 листопада Шевченківський райсуд м. Києва відмовився задовольнити клопотання НБУ про накладання арешту на все рухоме та нерухоме майно Костянтина Жеваго в рамках позову щодо стягнення з цього нардепа (як поручителя) 1,54 млрд грн заборгованості банку «Фінанси та кредит» по рефінансуванню.

Своє рішення суд пояснив тим, що відсутність конкретизації майна «унеможливлює обов’язкову перевірку відповідності забезпечення позову позовним вимогам».

Звернемо увагу, що в клопотанні НБУ йшлося в т.ч. про (цитата) «акції юридичної особи Ferrexpo plc (код, company number 5432915, United Kingdom, registred office at 23 King Street, London, SW1Y 6QY, UK), які в тому числі розміщені на Лондонській фондовій біржі (London Stock Exchange), що зареєстрована за кордоном кількістю 231400000 акцій, які належать К.Жеваго; на частку/корпоративні права/акції компанії The Minco Trust (Швейцарія, Сінгапур код), які належать К. Жеваго».

Звернемо увагу, що у вказаному цивільному позову НБУ як третя особа фігурує також ПрАТ «Білоцерківська теплоелектроцентраль» (раніше глава НБУ Валерія Гонтарева заявляла, що кредити рефінансування для банку «Фінанси та кредит» видані, зокрема, під заставу Білоцерківської ТЕЦ як майнового комплексу).

Як відомо, К, Жеваго – найбільший акціонер Ferrexpo (йому належить 50,3% акцій компанії).

Довідково

Голова НБУ Валерія Гонтарева заявляла, що 80% кредитного портфелю банку "Фінанси та кредит" - це були позики структурам, пов`язаним з К. Жеваго.

Збиток банку «Фінанси та кредит» за 1-е півріччя 2016 року склав 10,4 млрд грн, за підсумками всього 2015 року - 21,05 млрд грн.

Борг банку «Фінанси та кредит» перед НБУ по кредитам рефінансування на кінець 2014 року становив 3,9 млрд грн (на кінець 2013 року було 3,8 млрд грн). У 2015 році він отримав рефінансування від регулятора на 1,45 млрд грн.

Фонд гарантування вкладів у межах гарантійної суми має виплатити вкладникам банку "Фінанси та кредит" 10,45 млрд грн (на 01 листопада було виплачено 9,9 млрд грн). Як відомо, відповідні виплати вкладникам банків-банкрутів здійснюються, передусім, за рахунок емісійних коштів НБУ (який надає кредити Фонду та монетизовує облігації, які для Фонду випускає Мінфіну), що провокувало девальвацію та розкручування інфляції.

Про низку кримінальних проваджень щодо сумнівних операцій банку "Фінанси та кредит" (у матеріалах яких фігурував у т.ч. К. Жеваго, екс-глава правління Володимир Хливнюк тощо) див. тут.

Про відстрочку до 2019 року, яку фармкомпанії Жеваго отримали на сплату 880 млн грн боргів перед банком "Фінанси та кредит", читайте тут.

Про визнання припиненою поруки "Росави" Жеваго по кредиту, виданим банком "Фінанси та кредит", див. тут.

Про намагання "Полтавського гірничо-збагачувального комбінату" Жеваго стягнути 200 млн грн з Фонду гарантування див. тут.

Про боргові претензії Фонду гарантування до компаній Жеваго читайте туттут і тут.