НБУ вдруге не дав згоду білоруському "Паритетбанку" на придбання Сбербанку

Все про економіку та фінанси

НБУ заявив, що відмовив у погодженні набуття істотної участі у розмірі 100% статутного капіталу АТ “Сбербанк” “Паритетбанку”, мажоритарним власником якого є Державний комітет з майна Республіки Білорусь.

Відповідне рішення 14 вересня 2018 року ухвалив Комітет із питань нагляду і регулювання діяльності банків, нагляду (оверсайта) платіжних систем Національного банку, "зокрема у зв’язку з неподанням достатніх документів та інформації для підтвердження відповідності заявника вимогам законодавства України" (цитата). 

Нагадаємо, в березні НБУ повідомляв, що відмовив у погодженні істотної участі в ПАТ "Сбербанк" акціонерному товариству "Паритетбанк" "у зв’язку з невідповідністю заявника вимогам законодавства України" (цитата).

Тоді росЗМІ писали, що на заваді придбанню української «дочки» Сбербанку білоруським «Паритетбанком» можуть стати санкції США та ЄС проти Віктора Шеймана – глави управління справами президента Білорусі, яке є власником «Паритет-банку» (санкції були введені в зв`язку зі зникненням двох опозиційних політиків, бізнесмена і журналіста в 1999 і 2000 роках).

Про судовий арешт акцій Сбербанку на вимогу компаній, пов`язаних з Ігорем Коломойським, читайте тут.