НБУ наразі не бачить потреби у введенні валютних обмежень

Все про економіку та фінанси

НБУ вважає, що введення адміністративних обмежень на валютному ринку поки що не є адекватною реакцією на поточні тенденції, пише УНІАН.

У прес-службі Нацбанку зауважили, що наразі вагомих фундаментальних причин для знецінення гривні немає, оскільки ціни на товари українського експорту залишаються досить високими, а експортні надходження і надалі перевищують торішній рівень.

«У таких умовах Національний банк вважає, що введення адміністративних обмежень на валютному ринку поки що не є адекватною реакцією на поточні тенденції на валютному ринку», - наголошується в коментарі.

Регулятор запевнив, що, крім адміністративних обмежень, має широкий спектр інструментів прямого і опосередкованого впливу на стан валютного ринку, включаючи валютні інтервенції, регулювання ліквідності банківської системи, облікову ставку.

«В умовах проходження України до ліберальної моделі валютного регулювання адміністративні обмеження, які є болючими для ринку, розглядаються лише як інструмент на крайній випадок і можуть застосовуватися тільки в умовах значних дисбалансів на валютному ринку, викликаних фундаментальними факторами», - йдеться в коментарі.

В НБУ наголосили, що ситуація, яка спостерігається на валютному ринку останнім часом, обумовлена зростанням попиту на валюту через сезонні, ситуативні і психологічні фактори.