НБУ в серпні витратив $650 млн на підтримку гривні

Все про економіку та фінанси

За даними НБУ, сальдо його операцій з іноземною валютою в серпні було від’ємним (651 млн дол), з початку року залишилося додатним (549 млн дол).

За підсумками серпня офіційний обмінний курс гривні до долара та євро послабився (на 5.7% м/м та 5.8% м/м відповідно).

“НЕОК [номінальний ефективний обмінний курс] гривні як у липні, так і в серпні зменшився помірно через послаблення інших валют країн – основних торгових партнерів України до долара США.

РЕОК [реальний ефективний обмінний курс] гривні в липні також знизився (на 1.1% м/м), у тому числі через зниження інфляції в Україні. Водночас ефективний обмінний курс гривні порівняно з липнем 2017 року зміцнився в номінальному та реальному вимірах (відповідно на 0.4% р/р та 5.7% р/р)”, - зазначає НБУ.

Нагадаємо, за липень чистий продаж валюти Нацбанком становив 64,4 млн дол. Зокрема, у першій половині липня НБУ купив 99 млн дол. У другій половині липня центробанк активізував продаж іноземної валюти для запобігання надмірній волатильності обмінного курсу: за підсумками липня було продано 163,3 млн дол.

За даними НБУ, його чисті валютні резерви (власні кошти, після вирахування запозичених коштів, передусім, від МВФ) на початок серпня становили 6,83 млрд дол, що на 205 млн дол менше (-2,9%), ніж було на початок липня і на 160 млн дол більше (+2,4%), ніж було на початок року.

Валові валютні резерви НБУ (з урахуванням запозичених коштів) на початок серпня склали 17,75 млрд дол, що на 231 млн дол менше (-1,3%), ніж було на початок липня і на 1 млрд дол менше (-5,6%), ніж було на початок року.