"Концепція змінилася": НБУ вже каже, що Ощадбанку не потрібна докапіталізація

Все про економіку та фінанси

НБУ погодив докапіталізацію Ощадбанку на суму близько 5 млрд грн, при цьому наразі не бачить потреби в докапіталізації інших державних банків, повідомила журналістам заступник голови НБУ Катерина Рожкова, пише УНІАН.

«Ми погодили в цьому році докапіталізацію «Ощадбанку». Близько 5 млрд грн. Це пов`язано з необхідністю доформування резервів, - сказала вона. - Більше ми, як Національний банк, з точки зору адекватності капіталу, оцінки ризиків, не бачимо поки що потреб у додатковій капіталізації для державних банків».

Нагадаємо, в 2014-2017 роках держава залила в капітал Ощадбанку (через випуск держоблігацій) 31,3 млрд грн, що перевищує суму його збитків у цей період на 10 млрд грн. Вказані витрати держави - без врахування купонних платежів Мінфіну по докапіталізаційним ОВДП.

У лютому міністр фінансів Олександр Данилюк заявив, що Ощадбанку може знадобитися чергова докапіталізація. Тоді ж глава правління Ощадбанку Андрій Пишний говорив про потребу доформування резервів банку на 17,5 млрд грн, що включає “і регуляторні зміни, і перехід на міжнародні стандарти фінансової звітності (МСФЗ 9), і зміни в токсичному кредитному портфелі, який був сформований ще до 2014 року і має валютну структуру" (цитата).

Разом з тим, відповідно до звітності Ощадбанку, в І кварталі він задекларував прибуток 41,6 млн грн на фоні розформування резервів на покриття збитків від знецінення активів на суму 984,6 млн грн.

На 01.05.2018 Ощадбанк декларував показник достатності регулятивного капіталу на рівні 17,06%.

Про кримінальні провадження щодо сумнівних операцій в Ощадбанку - тут, тут, тут і тут.

P.S.

Як згодом уточнили в прес-службі НБУ, мова йде про грудневе рішення уряду про докапіталізацію Ощадбанку, і питання про нову докапіталізації наразі не розглядається. «На даний момент ми не бачимо потреби в докапіталізації», - повідомили в НБУ.