НБУ має надію на $2 млрд від МВФ до кінця року

Все про економіку та фінанси

НБУ очікує, що необхідні реформи будуть здійснені, і у 2018 році Україна отримає близько 2 млрд дол від МВФ, а також кредити від ЄС та Світового банку, йдеться в заяві Нацбанку.

"Це дасть змогу збільшити міжнародні резерви до 20,7 млрд дол. США на кінець поточного року. Однак у 2019 та 2020 роках через пікові виплати за зовнішнім державним боргом платіжний баланс буде зведено з дефіцитом, і міжнародні резерви будуть на рівні близько 20 млрд дол. США.

Подальше зволікання з реалізацією умов програми співпраці з МВФ зменшує ймовірність отримання фінансування, передбаченого цією програмою, і все більше звужує вікно можливостей у залученні боргових ресурсів на міжнародних ринках капіталу, необхідних для здійснення пікових виплат за державним боргом у 2018-2020 роках. Відтак, недоотримання запланованих надходжень загострює проблеми фінансування бюджетних витрат", - зауважує НБУ.

Як констатує НБУ, актуальними також залишаються такі ризики:

· подальший відплив капіталу з країн, що розвиваються, унаслідок швидшого переходу центральними банками розвинутих країн до більш жорсткої монетарної політики;

· спад у глобальній економіці через ескалацію широкомасштабних торгівельних війн;

· збереження високих темпів трудової міграції.