НБУ: із 58 перевірених банків лише 27 не порушили вимоги щодо інсайдерських кредитів

Все про економіку та фінанси

НБУ офіційно повідомив, що в жовтні він виконав діагностику активних операцій із пов`язаними особами 14 банків. Усього регулятор за даними на 01 листопада 2016 року перевірив такі операції у 58 банківських установах.

Діагностика НБУ виявила, що 27 банків здійснюють операції із пов`язаними особами з дотриманням вимог регулятора, тому не повинні надавати Національному банку плану заходів щодо приведення обсягів операцій з пов’язаними особами до нормативних вимог.

Ще 24 банки наразі готують трирічні графіки погашення кредитів пов`язаним особам, а 4 банківські установи вже погодили з Національним банком такі графіки.

До кінця 2016 року НБУ планує перевірити усі банківські установи.

Довідково

За даними НБУ, на 01 жовтня значення нормативу максимального розміру кредитного ризику за операціями з пов’язаними з банком особами (має бути не більше 25%) в цілому по банківській системі становило 28,19%.

Як писав Finbalance, цей показник, наприклад, в банку «Фортуна» на кінець вересня становив 378,45%.

Водночас банки у звітності здебільшого прямо не розкривають відповідні значення "інсайдерського" нормативу. Частина фінустанов, щоправда, зазначає обсяги кредитних операцій з пов`язаними особами, з яких випливає, що має місце порушення згаданого нормативу.

Скажімо, у «Фінбанку» на кінець ІІІ кварталу обсяг кредитної заборгованості пов’язаних осіб становив 95% всього кредитного портфелю, а в "нечужого" йому Платинум Банку цей показник був 44,7%. В інших двох теж "нечужих" один одному банків - "Кліринговий дім" та "Місто Банку" - відповідні частки кредитного портфелю склали 80,8% та 67,6%.

У звітності за 2015 рік у т.ч. банк «Кредит Дніпро» зізнавався про порушення низки норматив НБУ, в т.ч. нормативу максимального розміру кредитного ризику за операціями з пов`язаними особами (Н9).

Читайте детальніше про проблеми з інсайдерськими кредитами в Приватбанку та ПУМБ.

Рейтинг найбільш збиткових і прибуткових банків за 9 місяців див. тут, у т.ч. в ІІІ кварталі - тут. У яких банків у ІІІ кварталі був найбільший відтік коштів фізосіб читайте тут, а юросіб - тут; а за 9 місяців -тутУ яких банків найбільше безнадійних кредитів - тут. Які банки - у найбільш "делікатному" стані див. тут.

Читайте детально про фінансовий стан ПриватбанкуОщадбанку,  Укрексімбанку,  Промінвестбанку,  СбербанкуУкрсоцбанкуАльфа-Банку,  Райффайзен Банку АвальВТБ Банку,  ПУМБ,  Укрсиббанку,  Укргазбанку.

Також див. про стан Платинум БанкуДіамантбанкуКредит Дніпро,  Траст,  ПівденнийБанку інвестицій та заощадженьВосток,  Мегабанку,  МІБ,  ГлобусФінбанкуМісто БанкуБМ БанкуТаскомбанку,  Індустріалбанку, А-банку, Кліринговий дім, Артем-Банку, Авангард, Апекс-БанкуФортуна-Банку.