НБУ дозволив підсанкційним росбанкам докапіталізувати українських "дочок"

Все про економіку та фінанси

НБУ заявив, що привів свої вимоги у відповідність до рішення РНБО від 02 травня 2018 року "Про застосування та скасування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)", уведеного у дію Указом Президента України від 14 травня 2018 року № 126/2018.

"Зокрема на виконання пункту 4* цього рішення, Національний банк продовжив механізм реалізації застосованих РНБО санкцій банками, небанківськими установами, національним оператором поштового зв’язку, платіжними організаціями.

Крім того, регулятор дозволив докапіталізацію підсанкційних українських банків їхніми материнськими структурами, зареєстрованими відповідно до законодавства іноземної держави. Це дасть змогу уникнути визнання підсанкційних українських дочірніх банків неплатоспроможними через недостатність капіталу, адже така ситуація може спричинити додаткове навантаження на Фонд гарантування вкладів фізичних осіб та бюджет України.

Зазначені зміни затверджено постановою Правління Національного банку України № 55 "Про внесення змін до постанови Правління Національного банку України від 01 жовтня 2015 року № 654" від 24 травня 2018 року. Вони набувають чинності з 25 травня 2018 року", - йдеться в повідомленні НБУ.