НБУ дозволив "Експрес-Банку" приєднатися до Індустріалбанку

Все про економіку та фінанси

НБУ надав дозвіл на реорганізацію шляхом приєднання ПАТ "АБ "Експрес-Банк" до АКБ "Індустріалбанк" за спрощеною процедурою, йдеться в заяві регулятора.

«Відповідний дозвіл надано рішенням Комітету з питань нагляду та регулювання діяльності банків, нагляду (оверсайту) платіжних систем НБУ №303 від 18 серпня 2017 року, згідно вимог Закону України "Про спрощення процедур реорганізації та капіталізації банків" від 23 березня 2017 року № 1985-VІІІ.

Попередній висновок про погодження проекту плану реорганізації АБ "Експрес-Банк" до АКБ "Індустріалбанк" шляхом приєднання за спрощеною процедурою Національний банк надав 14 липня 2017 року.

В результаті реорганізації АКБ "Індустріалбанк" стане правонаступником усіх прав та обов’язків АБ "Експрес-Банк" стосовно його клієнтів, партнерів, контрагентів.

АКБ "Індустріалбанк" у порядку правонаступництва набуде всіх прав за переданими йому активами (включаючи права за договорами поруки). Крім того, йому перейдуть обов`язки боржника за вимогами кредиторів (вкладників) щодо переданих зобов`язань без необхідності внесення змін до відповідних договорів.

Банки-учасники реорганізації повинні повідомити своїх клієнтів про правонаступництво АКБ "Індустріалбанк" усіх прав, обов`язків та майна АБ "Експрес-Банк", розмістивши відповідну інформацію на своїх офіційних веб-сайтах, а також у своїх офісах, де проводиться обслуговування клієнтів.

Нагадаємо, у червні цього року Національний банк оптимізував процедуру реорганізації банків шляхом приєднання. Завдяки цьому значно скоротилися строки здійснення реорганізації, у тому числі розгляду регулятором документів банків-учасників реорганізації», - констатували в НБУ.