НБУ доведеться дозволити гривні ще девальвувати або не виконати вимогу МВФ щодо резервів

Все про економіку та фінанси

Прогноз МВФ та НБУ щодо дефіциту зовнішнього фінансування України в 2015 році на рівні 11,3 млрд дол є занадто оптимістичним. Реальний показник може скласти 16,6 млрд дол. Таку думку висловили експерти інвестиційної компанії SP Advisors.

За оцінками фахівців, за таких умов Нацбанк матиме два варіанти:

- дозволити гривні ще девальвувати (можливо, до 25-27 грн/дол) з поточною рівня біля 23,4 грн/дол, що має поліпшити торговий баланс;
- використовувати валютні резерви для покриття дефіциту, що призвело б до порушення виконання цільового «маяка» МВФ щодо зростання валютних резервів НБУ на кінець року до 18,3 млрд дол.

Експерти SP Advisors вважають більш ймовірним другий варіант, з огляду на те, що резерви на кінець 2015 року на рівні 13 млрд дол. були б прийнятним показником (покриває 2,9 місяці імпорту).

Нагадаємо, згідно з песимістичним прогнозом уряду (що передбачає падіння ВВП у 2015 році на 11,9% та інфляцію 42,8%), на кінець грудня курс гривні щодо долара може скласти 32 грн/дол.

Разом з тим на днях керівник аналітичного підрозділу групи ICU ("Інвестиційний Капітал Україна") Олександр Вальчишен висловив думку, що гривня передевальвована на 20%.