НБУ допоміг банку Путіна заробити на девальвації та вивести валюту

Все про економіку та фінанси

За даними НБУ, в листопаді-грудні він надав «Промінвестбанку» рефінансування (строком на 30 і більше днів) майже на 2,5 млрд грн. А згідно зі звітністю ПІБа, за підсумками IV кварталу-2014 обсяг його кредитних зобов’язань перед НБУ збільшився на 595 млн грн – до 2,084 млрд грн.

Це відбулося на фоні зниження валютних боргів ПІБа перед іншими банками (у випадку українських «дочок» іноземних банків – це переважно фондування материнських та сестринських структур, - ред.) в жовтні-грудні на суму близько 388 млн дол.

Нагадаємо, що власником 98,6% акцій «Промінвестбанку» є російська державна корпорація «Внєшекономбанк».

Збільшення зобов’язань Промінвестбанку перед НБУ та їх скорочення перед іншими банками в останньому кварталі 2014-го відбулося при тому, що в цей період ПІБ отримав чималий позитивний результат від операцій з інвалютою – 261,4 млн грн (за весь 2014 рік – 1,437 млрд грн).

Портфель валютних депозитів населення в Промінвестбанку в жовтні-грудні скоротився на 25 млн дол, гривневих – на 151,6 млн грн. Обсяг же валютних вкладів юросіб у 4-му кварталі зменшився на 39,6 млн дол (гривневих, правда, збільшився на 311,8 млн грн. – можливо, за рахунок, насамперед, підприємств з російським капіталом, або тих, які пов’язані з ринком РФ).

Слід зазначити, що виконання зобов’язань ПІБа перед вкладниками та банками-кредиторами в 4-му кварталі могло також суттєво полегшити динамічне скорочення кредитного портфелю юросіб: його валютна складова зменшилася на 260,2 млн дол, а гривнева – на 475 млн грн.

Загальний збиток фінустанови торік склав 3,45 млрд грн (у 4-му кварталі – 4,53 млрд грн). Це відбулося, насамперед, через відрахування до резерву під знецінення кредитів і коштів в інших банках у жовтні-грудні на рівні 4,354 млрд грн.(за підсумками всього 2014 року – 4,246 млрд грн).

Нагадаємо, як повідомляв FINBALANCE, саме досить «специфічна» політика щодо формування резервів значною мірою дозволила «Промінвестбанку» зафіксувати за три квартали минулого року значний прибуток – на рівні 1,077 млрд грн.

Це відбулося, насамперед, за рахунок того, що обсяг резервів під знецінення кредитів юросіб за вказаний період (а цей портфель складав 99,7% усіх виданих банком позик) замість того, щоб збільшуватися на фоні зростання проблемної заборгованості по банківській системі і т.д., у «ПІБа» «чомусь» скоротився на 875,4 млн грн (тобто резерви розформовувалися).