НБУ: детективи Kroll були залучені до підготовки націоналізації Приватбанку

18.05.2017, 17:00

НБУ підтвердив участь детективного агентства Kroll і консалтера AlixPartners в супроводі процесу націоналізації Приватбанку. Як зазначають у Нацбанку, обидві компанії були найняті в першій половині 2016 року, і регулятор має намір співпрацювати з ними і зараз, пише «Дело».

"Підписано рамкову угоду, що дозволяє здійснити необхідне фінансове адміністрування проекту. Всі оплати за проектом здійснюються виключно за фактом наданих послуг і підкріплюються актами виконаних робіт", - відзначають в НБУ.

Регулятор пояснив, що претензійна робота по Приватбанку і його колишнім власникам триває, але при цьому НБУ не уточнює, для яких конкретно цілей він залучив Kroll і AlixPartners, мотивуючи це "ризиками в питаннях стратегії і тактики ведення судових справ і юридичних процесів". З тієї ж причини не розкривають в Нацбанку і вартість роботи цих компаній в Україні.

"Витрати і фінансова звітність Нацбанку контролюються на різних рівнях: Радою НБУ, Рахунковою палатою України, аудитом міжнародних компаній. На державному рівні поширена практика залучення юридичних та інших компаній для захисту прав і інтересів країни в іноземних юрисдикціях", - говорять в НБУ.

Раніше «Новое время» повідомляло, що Нацбанк підписав договори з детективним агентством Kroll і консалтером AlixPartners відповідно 5 лютого і 4 липня 2016 року. За даними даними, вартість їхніх послуг склала 66,2 млн для AlixPartners і 20,9 млн - для Kroll. Як зазначалося, у поточному році на винагороду для AlixPartners регулятор мав намір витратити близько 20 млн євро. Для розрахунків з цими компаніями НБУ використовував резерв, створений для непередбачених витрат і за рахунок зменшення статті видатків "Податки, збори та обов`язкові платежі" (тобто відрахування до держбюджету).