НБУ: держбанки в 2019 році мають сплатити $1,1 млрд по євробондам

Все про економіку та фінанси

Планові боргові валютні виплати України з відсотками в 2019-2020 роках становитимуть 17 мільярдів доларів, тому ключовим викликом наступного року буде залучення достатніх ресурсів для рефінансування зовнішніх і внутрішніх зобов`язань. Про це йдеться в звіті НБУ щодо фінансової стабільності, пише УНІАН.

За інформацією НБУ, графік виплат досить напружений, але керований за умови продовження співпраці з Міжнародним валютним фондом, і якщо Україна буде виконувати програму з МВФ, то ризик нестачі фінансування істотно знизиться.

Зазначається, що угода з Фондом відкриває доступ до засобів інших кредиторів, включаючи Євросоюз і Світовий банк, кредити яких будуть спрямовані на фінансування потреб бюджету.

Разом з тим, за оцінками НБУ, для повного покриття потреб у фінансуванні уряд буде змушений розміщувати єврооблігації і активно залучати ресурси на внутрішньому ринку.

При цьому в 2019 році державні банки мають сплатити за єврооблігаціями близько 1,1 мільярда доларів, включаючи відсотки, й оскільки вони є найбільшими покупцями внутрішнього держборгу, попит на держоблігації може зазнати суттєвих змін.