НБУ: потреба Приватбанку в докапіталізації може бути меншою, ніж 16 млрд грн

Все про економіку та фінанси

НБУ допускає зменшення суми для докапіталізації Приватбанку, інші держбанки не потребують докапіталізації. Про це журналістам повідомила заступник глави НБУ Катерина Рожкова, пишуть "Українські новини".

"Зараз є рефінансування, статус якого протерміновано. Умовою повернення цього рефинансу є погашення корпоративного кредитного портфеля. На таких умовах цей кредит надавався", - сказала вона.

К. Рожкова додала, що держбанки докапіталізовано.

"Ми вважаємо, що держбанки докапіталізовано, і все інше залежить від роботи менеджменту по поверненню або реструктуризації активів. Держкомпанія з управління активами без перебудови системи корпоративного управління не змінить ситуацію. Тому що якщо ви перекладіть із однієї кишені в іншу, то якщо не докапіталізувати банки, а держкомпанію, то це все одно буде збільшувати держборг", - додала Рожкова.

За її словами, держбанки потребують налагодження корпоративного управління.

"Вони потребують налагодження корпоративного управління. По Привату є проблема оцінки активів, вони зараз цю оцінку проводять і там сума невелика, і я сподіваюся, що вона зменшиться (буде менше 16 млрд гривень)", - підсумувала заступник голови НБУ.

Раніше повідомлялося, що ближче до кінця осені в капітал Приватбанку може бути залито ще 16 млрд грн.