НБУ: потреба Приватбанку в докапіталізації може бути меншою, ніж 16 млрд грн

12.09.2017, 13:00

НБУ допускає зменшення суми для докапіталізації Приватбанку, інші держбанки не потребують докапіталізації. Про це журналістам повідомила заступник глави НБУ Катерина Рожкова, пишуть "Українські новини".

"Зараз є рефінансування, статус якого протерміновано. Умовою повернення цього рефинансу є погашення корпоративного кредитного портфеля. На таких умовах цей кредит надавався", - сказала вона.

К. Рожкова додала, що держбанки докапіталізовано.

"Ми вважаємо, що держбанки докапіталізовано, і все інше залежить від роботи менеджменту по поверненню або реструктуризації активів. Держкомпанія з управління активами без перебудови системи корпоративного управління не змінить ситуацію. Тому що якщо ви перекладіть із однієї кишені в іншу, то якщо не докапіталізувати банки, а держкомпанію, то це все одно буде збільшувати держборг", - додала Рожкова.

За її словами, держбанки потребують налагодження корпоративного управління.

"Вони потребують налагодження корпоративного управління. По Привату є проблема оцінки активів, вони зараз цю оцінку проводять і там сума невелика, і я сподіваюся, що вона зменшиться (буде менше 16 млрд гривень)", - підсумувала заступник голови НБУ.

Раніше повідомлялося, що ближче до кінця осені в капітал Приватбанку може бути залито ще 16 млрд грн.