НБУ дав рефінансування Діамантбанку, Альфа-Банку, Укргазбанку, ІНГ Банку

Все про економіку та фінанси

НБУ офіційно повідомив, що 07 грудня він за результатами тендеру ухвалив рішення про надання рефінансування для чотирьох банків:

- Діамантбанку – на 251,4 млн грн (під заставу держоблігацій);
- Альфа-Банку – на 648,1 млн грн (під заставу валюти);
- Укргазбанку – на 2,63 млрд грн (під заставу держоблігацій та валюти);
- ІНГ Банку – на 13,2 млн грн (під заставу валюти).

Finbalance писав, що 07 грудня НБУ виділив 5 банкам відразу 4 млрд грн рефінансування. У звітності Нацбанку вказується, що строк кредитування - 84 дні.

Наразі правила в НБУ такі, що він розкриває назви тих банків, які отримали рефінанс на термін понад 30 днів. Тому, слід розуміти, й були озвучені назви чотирьох згаданих банків.

Водночас сума рефінансування, отриманого Діамантбанком, Альфа-Банком, Укргазбанком та ІНГ Банком, - 3,545 млрд грн. Якому ж банку дісталися решта 455 млн грн? І чому Нацбанк не розкрив його назву?

Прес-служба НБУ в коментарі для Finbalance уточнила, що зазначені 455 млн грн були видані для одного банку на термін до 30 днів. "У таблиці звітності про регулювання ліквідності банків термін 84 дні означає максимальний термін залучення коштів, встановлений НБУ", - зауважив представник прес-служби НБУ.

Додамо, що вчора НБУ наводив дані, що 08 грудня, коли до банків надійшли згадані 4 млрд грн, він отримав платежі по рефінансуванню на 1,86 млрд грн (таким чином, сальдо операцій склало 2,14 млрд грн).

Глава НБУ Валерія Гонтарева заявляла, що Нацбанк видав 4 млрд грн рефінансування в т.ч. з огляду на те, що «банки повинні повертати кошти місцевих бюджетів» (від Finbalance: місцеві бюджети досить активно розміщують вільні кошти в Укргазбанку як банку з держкапіталом, - ред.).

Як звертав увагу Finbalance, зокрема, борг Діамантбанку перед НБУ в ІІІ кварталі збільшився з 0 до 401,2 млн грн на фоні конфлікту акціонерів і скорочення коштів у ньому інших банків.

Читайте детальніше про фінансовий стан Діамантбанку, Альфа-Банку, Укргазбанку, ІНГ Банку.