НБУ: через імпортні мита США на сталь та алюміній ціни на товарних ринках можуть впасти

20.04.2018, 09:00

За оцінками НБУ, для України прямий вплив від введених США імпортних мит на сталь та алюміній "буде незначним", адже частка США у загальному експорті українських товарів становить лише близько 2%, а експорті чорних металів та продуктів із них – близько 6% за результатами 2017 року.

"Однак негативний вплив може бути відчутним через вторинні ефекти - введення контрзаходів іншими країнами, що призведе до падіння світових цін на товарних ринках та уповільнення темпів зростання світової економіки", - констатують в НБУ.

Нагадаємо, 23 березня 2018 року США ввели в дію додаткові імпортні мита на сталь (25%) та алюміній (10%) у цілях захисту внутрішнього ринку. Також США оголосили про наміри додатково ввести імпортні тарифи проти Китаю (загальною вартістю 50 млрд дол.) через підозру в порушенні використання американських прав інтелектуальної власності.

У свою чергу, низка країн заявили про можливість введення контрзаходів, а провідні міжнародні організації (зокрема Світова організація торгівлі та Міжнародний валютний фонд) висловили занепокоєння зростанням ризику розгортання повномасштабних торговельних війн.