НБУ: через імпортні мита США на сталь та алюміній ціни на товарних ринках можуть впасти

Все про економіку та фінанси

За оцінками НБУ, для України прямий вплив від введених США імпортних мит на сталь та алюміній "буде незначним", адже частка США у загальному експорті українських товарів становить лише близько 2%, а експорті чорних металів та продуктів із них – близько 6% за результатами 2017 року.

"Однак негативний вплив може бути відчутним через вторинні ефекти - введення контрзаходів іншими країнами, що призведе до падіння світових цін на товарних ринках та уповільнення темпів зростання світової економіки", - констатують в НБУ.

Нагадаємо, 23 березня 2018 року США ввели в дію додаткові імпортні мита на сталь (25%) та алюміній (10%) у цілях захисту внутрішнього ринку. Також США оголосили про наміри додатково ввести імпортні тарифи проти Китаю (загальною вартістю 50 млрд дол.) через підозру в порушенні використання американських прав інтелектуальної власності.

У свою чергу, низка країн заявили про можливість введення контрзаходів, а провідні міжнародні організації (зокрема Світова організація торгівлі та Міжнародний валютний фонд) висловили занепокоєння зростанням ризику розгортання повномасштабних торговельних війн.