НБУ: бізнес-модель 15-18 банків - "нежиттєздатна"

Все про економіку та фінанси

На тлі зниження маржинальність банківського бізнесу в Україні ряд кредитно-фінансових установ має нежиттєздатну бізнес-модель. Про це на конференції Фонду гарантування вкладів фізичних осіб заявила перший заступник глави НБУ Катерина Рожкова, пише "ЛігаБізнесІнформ".

За її словами, це банки з числа середніх і невеликих. "Сьогодні ми бачимо 15-18 банків, бізнес-моделі яких вважаємо нежиттєздатними", - сказала Рожкова.

Заступник голови Нацбанку зазначила, що зниження маржинальність в банківському секторі є загальносвітовою тенденцією. Цьому є ряд причин: зниження ставок, розвиток фінансових технологій, які потроху "відкушують" банківські доходи, підвищення вимог до розкриття інформації, що збільшують витрати та інше.

"Як реагують банки в усьому світі: намагаються скорочувати мережу, аутсорсити деякі послуги, об`єднуватися з фінтехкомпаніями тощо.  На жаль, в Україні ми цього не бачимо. Наші банки живуть за принципом "хочу все своє", особливо невеликі: всі вони хочуть свій процесинг, свій інтернет-банкінг, і все своє", - зауважила К. Рожкова.