НБУ: банки за 9 місяців збільшили портфель гривневих кредитів населенню на 24%

Все про економіку та фінанси

За даними НБУ, у вересні банки збільшили портфель гривневих кредитів корпоративному сектору на 1,1% (за 9 місяців - на 4,2%), а валютних - на 1,3% (за 9 місяців - на 8,8%).

Портфель гривневих кредитів населенню в минулому місяці зріс на 0,9% (за 9 місяців - на 23,7%), а валютних - зменшився на 2,2% (за 9 місяців збільшився на 3,3%).

Обсяг гривневих депозитів населення в банківській системі у вересні збільшився на 2,8% (за три квартали - на 10,2%), а валютних - на 1,4% (за три квартали - на 3,6%).

Обсяг гривневих вкладів корпоративного сектору у вересні зріс на 0,1% (за три квартали зменшився на 4,9%), а валютних - на 1,0% (за три квартали - на 0,3%).

Як констатує НБУ, ставки за гривневими кредитними ресурсами (передусім бізнесу) “відреагували на збільшення облікової ставки, звуження ліквідності банківської системи та значного попиту на кредитні ресурси”.

“Ставки за гривневими кредитами корпоративного сектору підвищилися на 1,9 в. п. до 19,8% річних, домашніх господарств ‒ на 0,3 в. п. до 32,1% річних.

Підвищилася і дохідність гривневих депозитів для бізнесу – на 0,6 в. п. до 13,0% річних. Водночас вартість гривневих депозитів населення залишилася практично на рівні попереднього місяця (10,6% річних), що пов‘язано з посиленням диференціації окремими банками процентних ставок за строковими депозитами та коштами на вимогу (за рахунок зниження ставок за останніми)”, - зауважує Нацбанк.