НБУ: банки в І кварталі збільшили портфель гривневих кредитів населенню на 6,5%

Все про економіку та фінанси

За даними НБУ, обсяг гривневих кредитів корпоративному сектору в березні лишився незмінним, а в цілому за І квартал він зріс на 1,3% - до 472 млрд грн.

Портфель валютних кредів корпсектору в березні зріс на 1%, а за три місяці - на 7,2% - до 14,47 млрд дол.

Обсяг валютних позик домогосподарствам (населенню) в березні скоротився на 0,8%, з початку року - на 0,2% - до 2,4 млрд дол.

Портфель гривневих кредитів цій катерії позичальників у березні збільшився на 1,4%, за І квартал - на 6,5% - до 109,7 млрд грн.

Як констатують у Нацбанку, у відповідь на четверте поспіль підвищення Нацбанком облікової ставки на початку березня банки відреагували підвищенням процентних ставок, насамперед для бізнесу.

"Процентні ставки за новими гривневими депозитами для корпоративних клієнтів зросли за місяць з 10,2% до 11,0% річних. Як наслідок, вартість нових кредитів для бізнесу підвищилася – з 16,0% до 16,6% річних.

Водночас динаміка процентних ставок для фізичних осіб мала інше спрямування. З огляду на подальший приплив коштів населення банки утрималися від підвищення ставок за новими гривневими депозитами домогосподарств – вони навіть знизилися з 11,4% до 10,8% річних. Завдяки цьому дещо подешевшали і нові кредити для фізичних осіб", - зауважують в НБУ.