НБУ: банки Пінчука та Фурсіна повинні до кінця року вирішити проблеми з капіталом

Все про економіку та фінанси

Перший заступник глави НБУ Катерина Рожкова заявила, що банк "Кредит Дніпро" Віктора Пінчука і "Місто Банк" Івана Фурсіна повинні до кінця року відновити виконання нормативу адекватності регулятивного капіталу (Н2), пише "ЛігаБізнесІнформ".

"Ми активно працюємо з акціонерами цих банків - "Місто Банк" уже подав програму додаткових дій і ми її майже затвердили, "Кредит Дніпро" знаходиться в процесі, - зазначила К. Рожкова. - Час у них є до кінця року, як і у всіх інших банків, з якими ми працюємо на підставі трирічних програм докапіталізації після перших стрес-тестів".

Обидва банки стали порушувати норматив в серпні. За даними НБУ на 1 вересня, Н2 банку "Кредит Дніпро" при нормі в 10% склав 4,49%, "Місто Банку" - 4,19%. Місто Банк також не виконує вимогу Нацбанку щодо мінімального розміру регулятивного капіталу в 200 млн грн. У звітності на сайті регулятора на 1 серпня всі банки виконували Н2.

"Чому вони "випали" з нормативу? За результатами останньої діагностики якості активів банки визнали додаткові збитки за старими проблемними кредитами, за якими у них був ряд судових процесів", - сказала К. Рожкова.

Банки повинні будуть вирішити проблеми з капіталом докапіталізацією або реструктуризацією проблемної заборгованості, додала перший заступник голови НБУ.