НБУ: Ярославський подав документи на Промінвестбанк

Все про економіку та фінанси

Заступник голови НБУ Катерина Рожкова розповіла в інтерв’ю виданню «БізнесЦензор», що бізнесмен Олександр Ярославський подав документи для придбання Промінвестбанку в російського "Внєшекономбанку".

"У п`ятницю (8 грудня) пізно ввечері прийшов пакет документів від Ярославського. До цього просто був лист про наміри. Було кілька зустрічей. Одна була з самим Ярославським, одна - з його представниками. Ми обговорювали перспективу такої покупки", - сказала К. Рожкова.

Вона зазначила, що в процесі узгодження покупки банку НБУ розглядає ризики і стан потенційного інвестора.

"У процесі узгодження покупки будь-якого банку, ми розглядаємо ризики репутації і фінансовий стан потенційного інвестора. А також бізнес-план. Без розуміння того, що буде робити з банком новий акціонер, ми позитивного рішення не приймемо ніколи", - сказала вона.

За словами К. Рожкової, вони ще не бачила бізнес-план для "Промінвестбанку" від О. Ярославського.

"Поки що ми його не бачили. Пакет документів зайшов в п`ятницю. Я поки його не вивчила. Будемо його дивитися і приймати рішення. Ми зустрічалися в серпні-вересні. Юридичні вимоги його юристи вивчали. Були питання щодо реального ліквідного ресурсу. Можна в Forbes займати будь-яку позицію, але якщо кошти в активах, то їх не завжди можна монетизувати. А банк потрібно підтримувати живими грошима", - зауважила заступник глави НБУ.

Про фінансовий стан Промінвестбанку читайте тут.