НБУ: ВТБ Банк ввів обмеження на зняття коштів

Все про економіку та фінанси

НБУ в офіційній заяві констатував, що наразі має місце "певне зниження обсягу ліквідності в АТ "ВТБ Банк", яке відбувалося в процесі згортання діяльності АТ "ВТБ Банк" вже тривалий час та було поглиблене рішенням Апеляційного суду м. Києва від 5 вересня 2018 року про блокування активів фінансової установи" (цитата).

Нижче - пряма мова із заяви НБУ:

"Це рішення суду фактично позбавило АТ "ВТБ Банк" можливості поповнювати ліквідність за рахунок реалізації набутого у процесі стягнення заставного майна та активів.

5 листопада 2018 року банк був змушений ввести превентивні обмежувальні заходи, направлені на стримування відтоку коштів клієнтів: введені комісії та ліміти на зняття готівки.

Національний банк здійснює посилений моніторинг ситуації, що склалася, та за потреби вживатиме заходів в межах повноважень, передбачених чинним законодавством.

Ситуація з ліквідністю в АТ "ВТБ Банк" жодним чином не впливає на стабільність банківського сектору України, оскільки частка вказаної фінустанови становить 0,6% від чистих активів платоспроможних банків.

На сьогодні ліквідність банківського сектору становить понад 80 млрд грн, що є достатнім для його належного і безперебійного функціонування".

Офіційна заява ВТБ Банку - тут.

Контекст

За три квартали ВТБ Банк зафіксував збиток 1,8 млрд грн.

Згідно зі звітністю ВТБ Банку, на 01.10.2018 він мав такі значення нормативів ліквідності:

- Н4 (норматив миттєвої ліквідності; характеризує мінімальний обсяг високоліквідних активів, необхідний для виконання поточних зобов’язань впродовж одного операційного дня) становив 34,27% (вимога НБУ - не менше 20%);

- Н5 (норматив поточної ліквідності; характеризує мінімально необхідний обсяг активів банку для виконання поточних зобов’язань впродовж одного календарного місяця) - 8,66% (вимога НБУ - не менше 40%);

- Н6 (норматив короткострокової ліквідності; визначає мінімально необхідний обсяг активів для виконання зобов’язань впродовж одного року) - 17,55% (вимога НБУ - не менше 60%).

За даними НБУ, на 01.10.2018 обсяг вкладів фізосіб у ВТБ Банку становив 1,9 млрд грн, юросіб - 1,68 млрд грн, банків - 2,37 млрд грн (при цьому обсяг коштів групи ВТБ - 2 млрд грн).

Про судові процеси довкола арешту акцій "дочок" російських держбанків на вимогу "приватівців" читайте тут.