НБУ: Приватбанку буде потрібна докапіталізація, якщо екс-акціонери повернуть його собі

Все про економіку та фінанси

В Україні відсутні правові механізми денаціоналізації Приватбанку, зокрема через необхідність вилучення з капіталу фінустанови внесених держкоштів і його подальшої докапіталізації на відповідну суму екс-власниками, повідомила перший заступник голови НБУ Катерина Рожкова, пише "Інтерфакс-Україна".

"У нас на сьогодні немає розуміння, і в законодавстві немає процедури, як це може статися (денаціоналізація Приватбанку). Але навіть якщо уявити, що це буде 100% реституція (повне матеріальне відшкодування), тоді з банку необхідно вилучити держкапітал і виходить Приватбанк знову буде без капіталу, і нам знову необхідно буде ухвалювати щодо нього рішення", - сказала вона.

К.Рожкова нагадала, що рішення про націоналізацію ухвалив Кабінет Міністрів та Рада національної безпеки і оборони України на підставі рішення НБУ про неплатоспроможність Приватбанку та щоб уникнути дестабілізації фінансового сектора.

У свою чергу постанова про визнання Приватбанку неплатоспроможним, продовжила вона, ґрунтувалася на тому, що банк потребував суттєвої докапіталізації, він втратив ліквідність і у банку з`явилася картотека (неоплачених боргів).

"Якщо говорити про можливість скасування постанови щодо неплатоспроможності Приватбанку, то у нас відсутні на це підстави", - наголосила перший заступник голови НБУ.

Як повідомлялося, уряд України за пропозицією Нацбанку та колишніх акціонерів Приватбанку, найбільшими з яких на той момент були Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов, 18 грудня 2016 року ухвалив рішення про націоналізацію цієї найбільшої на українському ринку фінустанови.

Згідно з даними НБУ, на 1 жовтня 2018 року ПриватБанк за розміром чистих активів посідав перше місце (273,391 млрд грн) серед 82 банків, що діяли в країні.