НБУ: Приватбанк не контролює "Буковель"

Все про економіку та фінанси

Заступник глави НБУ Катерина Рожкова в ефірі "Радио Вести" констатувала, що Приватбанк ще торік перед націоналізацією отримав у власність від своїх позичальників низку активів як погашення кредитної заборгованості. Йшлося, зокрема, про гірськолижний курорт «Буковель», стадіон «Дніпро Арена», іншу нерухомість, літаки тощо.

Говорячи, зокрема, про «Буковель», К. Рожкова зазначила, що це «один з найбільш складних активів». За її словами, хоча Приватбанк і є власником «Буковеля», проте менеджмент банку не контролює цей гірськолижний курорт.

«Саме тому цей об’єкт потрібно продавати. Банк не може керувати самостійно таким об’єктом. У нього немає компетенції для цього, в нього немає людей», - зауважила К. Рожкова.

Нагадаємо, торік Приватбанк повідомляв у звітності, що в рамках виконання вимоги НБУ щодо поліпшення якості активів і погашення частини інсайдерських кредитів його основні акціонери (а це І. Коломойський та Г. Боголюбов) до кінця червня передали у власність банку у формі вилученого забезпечення активи пов’язаних і третіх осіб вартістю близько 31,8 млрд грн. «Банк планує здавати в оренду значну частину цих активів їх колишнім власникам, оскільки деякі з цих активів є складовою більш великих підприємств», - зазначав тоді Приватбанк.

У липні 2017 року тодішній глава правління Приватбанку Олександр Шлапак заявляв, що найцікавіша третина активів найбільшого в Україні гірськолижного туристичного курорту "Буковель" (Івано-Франківська обл.) передана на баланс Приватбанку, який найближчим часом має намір передати ці активи в оренду співвласникам, а потім виставити на міжнародний конкурс.

"Зараз ведемо переговори із співакціонером, оскільки в нас є приблизно третина "Буковеля" у власності, щоб передати їх в оперативну оренду. Ніхто інший експлуатувати комплекс не може", - описав поточну ситуацію глава правління банку.

Він зазначив, що існує домовленість про згоду співвласників на таку оренду, оскільки зараз вони використовують ці активи без будь-яких документів, що є порушенням законодавства.

За його словами, правління не має права приймати рішення про фактичне відчуження цього майна, тому мова може йти тільки про орендні відносини з компанією, яка зараз фактично експлуатує "Буковель", а не про фінансовий лізинг.

"Надалі мова йде про те, щоб підготувати пропозицію і провести міжнародний конкурс на можливу експлуатацію комплексу "Буковель", оскільки наша третина найцікавіша і цінна: всі підйомники в нас, готелі в нас і так далі. Думаю, цей комплекс може бути цікавий дуже багатьом потенційним інвесторам", - описав подальші плани О.Шлапак.

Говорячи про терміни, він уточнив, що в цьому році банк не встигне провести цей конкурс. "Підготуємося добре і тоді будемо такий конкурс проводити", - сказав глава правління.

О.Шлапак зазначив, що "Буковель" був переданий на баланс банку як іпотека за 11 млрд грн, однак після переоцінки тепер враховується в балансі по 5,35 млрд грн.