НБУ: Приватбанк можна хіба комусь подарувати з доплатою

Все про економіку та фінанси

Заступник глави НБУ Катерина Рожкова вважає, що в Приватбанку немає активів для продажу через ProZorro, пише агентство "Українські новини".

"У Приватбанку немає що продавати, давайте залишимо його за дужками. Його можна комусь подарувати з доплатою", - сказала Рожкова.

Вона зазначила, що власником держбанків є Міністерство фінансів і це їх відповідальність.

Рожкова вважає, що головною проблемою Ощадбанку і Укрексімбанку є відсутність нормального корпоративного управління.

"У Ощаді і Ексім немає наглядових рад. Геть відсутнє корпоративне управління. Поки там немає наглядових рад, ніхто виставляти активи на продаж не буде", - зазначила вона.

За словами заступника голови НБУ, насьогодні є напрацьований законопроект про налагодження корпоративного управління в держбанках.

Вона зазначила, що це питання стосується в меншій мірі Укргазбанку, так як там найнижчий рівень NPL (проблемні кредити).

P.S.

Екс-перший заступник глави правління Приватбанку Володимир Яценко так прокоментував заяву Катерини Рожкової, що "у Приватбанку немає що продавати, його можна комусь подарувати з доплатою":

«І це після того, як в капітал банку впихнули ОВДП і сформували резерви на 100% кредитного портфеля. Якась неув`язочка!

Очевидно, непосвячену публіку почали готувати до "розпилу".

Банк, за моїми оцінками, продовжує контролювати не менше 50% ринку кредитних карт і це точно буде цікаво великим гравцям на ринку банківського рітейлу. <…> Банк «Тінькофф» зі схожою кількістю карт, але з меншою часткою ринку коштує 2 млрд дол <…>

Хоча після покупки американського вугілля на догоду "Великому Брату" можна і Приватбанк подарувати або обміняти на вугілля».

Нагадаємо, за даними сайту dubinsky.pro, влада розглядає варіант поділу Приватбанку на три частини: трансакційний бізнес («Приват24» з інфраструктурою + процесинг); банк поганих активів; роздрібний бізнес.

«Транзакційний бізнес Приватбанку, через який проходять 50% розрахунків в українській банківській системі, планується приватизувати через входження в капітал ЄБРР і МФК, а також приватного закордонного банку. А роздрібний сегмент - приєднати до Ощадбанку», - констатувало видання в серпні.