НБУ: Ощадбанк - операційно збитковий, йому слід переглянути бізнес-модель

Все про економіку та фінанси

Перший заступник голови НБУ Катерина Рожкова висловила думку, що Ощадбанк повинен переглянути бізнес-модель, оскільки він залишається операційно збитковим, а його cash flow (співвідношення платежів і надходжень) - негативним, пише "ЛігаБізнесІнформ".

"Банки, які фінансують інвестиції в корпоративний сегмент за рахунок роздрібу, як правило, стають найбільш збитковими, - сказала К. Рожкова. - Внутрішня реформа і модернізація - це добре, але ми розуміємо, що з такою великою мережею відділень важко досягти видимого ефекту без відчутного збільшення витрат".

НБУ сподівається, що ситуація в банку зміниться зі створенням незалежної наглядової ради, додала заступник голови Нацбанку.

"Наглядова рада і власник повинні переглянути цілі, до яких прагнутиме Ощад. - зазначила Рожкова, - Але переорієнтувати бізнес-модель буде важко, враховуючи обсяг NPL банку, для цього потрібні дуже великі інвестиції".

Також вона зазначила, що Ощадбанку варто віддати належне за активне використання механізму фінансової реструктуризації проблемної заборгованості - в цьому напрямку банк випереджає інших учасників ринку. 

Як писав Finbalance, зі звітності Ощадбанку випливає, що у вересні він отримав збиток майже 80 млн грн.

Раніше в фінансовій звітності за ІІ квартал Ощадбанк наводив дані про збиток за квітень-червень на рівні 267,3 млн грн й прибуток за все перше півріччя на рівні 108,4 млн грн.

Задекларований банком прибуток за три квартали - 74 млн грн (тоді як за аналогічний період минулого року - 448,8 млн грн).