НБУ: Гонтарева буде у відпустці до кінця вересня

Все про економіку та фінанси

НБУ заявив, що Валерія Гонтарева з 8 серпня по 26 вересня перебуватиме у відпустці, пише УНІАН.

«Цей період включає 15 календарних днів відпустки без збереження заробітної плати (що передбачено ст. 26 ЗУ "Про відпустки"), а також 20 днів відпочинку, накопичених за час перебування на посаді голови НБУ, за роботу у вихідний день під час відряджень", - йдеться в повідомленні.

У прес-службі нагадали, що екс-голова НБУ з 11 травня по 7 серпня включно перебувала в оплачуваній відпустці, використавши залишки щорічних відпусток, які накопичилися з 2014 року. В НБУ також уточнили, що Гонтарева не планує повертатися на роботу в Національний банк.

Заява Нацбанку з’явилася після опублікування сайтом dubinsky.pro матеріалу, в якому зверталася увага, що відповідно до пункту 9 статті 18 Закону «Про Національний банк України», глава НБУ звільняється з посади Верховною Радою за поданням Президента в т.ч. у випадку "невиконання посадових обов`язків, у тому числі за станом здоров`я, протягом більш як чотири місяці поспіль".

«Звільнення Гонтаревої по цьому пункту має для неї вкрай простий сенс - за тим же законом, в разі прийняття її відставки президентом глава НБУ повинен відзвітувати про свою роботу перед парламентом. А робити цього Гонтарева явно не збирається, так як нажила серед депутатів немало ворогів і просто боїться залу.

Джерела на Банковій запевняють, що після звільнення "Лери" ніякого нового призначення глави НБУ не буде. Обов`язки продовжить виконувати Смолій», - констатує видання.