Заступник глави НБУ: люди легше терпіли б бідність, якби бачили боротьбу з корупцією

08.01.2017, 17:00

Заступник глави НБУ Дмитро Сологуб в інтерв’ю виданню «Левый берег» висловив думку, що боротьба з корупцією «грає роль амортизатора» в ситуації, коли «економіка відновлюється повільно, і коли неможливо людям швидко забезпечити повернення до високих стандартів життя».

«Тобто [боротьба з корупцією] допомагає заспокоїти трохи громадську думку. Це румунський приклад, до речі. Я просто її [румунську історію] спостерігав з боку. А потім поговорив з деякими своїми знайомими, які були в неї залучені. У тому числі і з боку МВФ. Вони, так, підтвердили, що так воно і було.

Коли економіка країни [Румунії] сильно обвалилася в 2008-2009 роках, президент зрозумів, що МВФ - це єдиний шанс, щоб відновити макроекономічну стабільність. МВФ зажадав жорсткої фіскальної консолідації. Президент зрозумів, що народ буде зараз страждати три-чотири роки, і потрібно щось запропонувати натомість. І він почав боротьбу з корупцією, яка потім допомогла економіці вийти з піке. А зараз і стандарти життя ростуть, і боротьба з корупцією триває.

<…> Зараз ми просунулися в кількох речах. Держзакупівлі, реформа банківської системи, монетарна політика, реформа енергосектору. Почала рухатися антикорупційна реформа. Але поки що, швидше з точки зору законодавства, ніж імплементації законодавства. Починаються перші кроки в важливих реформах, які закладають ці інститути. Продовження антикорупції - це суперважливо. І судова система.

Друге - пенсійна реформа. Тому що це фундамент довгострокової стабільності. Почалося обговорення реформи охорони здоров`я - дуже позитивний момент. Земельна реформа, податкова реформа і реформа митної системи - це все те що потрібно робити вже сьогодні.

Ось це ті інститути, які створюють базис, на якому вже можна щось побудувати. Ну не побудуєш замок на піску. Зараз гроші можна залити, в цей замок, але вони підуть в пісок. Це абсолютно зрозуміло», - зазначив Д. Сологуб.

Нагадаємо, кілька місяців тому Д. Сологуб заявляв, що «окремі реформи в Україні реалізовуються, але для їх більшої системності та масштабності, зокрема, у сфері боротьби із корупцією, не вистачає політичної волі».

Раніше Д. Сологуб працював економістом в представництві МВФ в Україні та аналітиком у «Райффайзен Банку Аваль».

Довідково

Як звертав увагу Finbalance, судячи з е-декларацій, Дмитро Сологуб (курує в Нацбанку монетарний блок) більше довіряє гривні, ніж  глава НБУ Валерія Гонтарева та ще один заступник глави НБУ Катерина Рожкова (курує банківський нагляд).

Так, згідно з електронною декларацією заступника глави НБУ Дмитра Сологуба, на кінець 2015 року він мав кілька депозитів у «Райффайзен Банку Аваль»: на 50 тис дол; 3,3 тис євро; 1,6 млн грн. Ще 181 тис грн він розмістив в Ощадбанку. У готівці мав 2 тис дол, 1 тис євро та 1,2 тис фунтів стерлінгів.

Згідно з електронною декларацією глави НБУ Валерії Гонтаревої, на кінець 2015 року на її рахунках в державному Укрексімбанку було 1,83 млн дол, а в Ощадбанку - 61,9 тис грн.

Згідно з електронною декларацією Катерини Рожкової, її  основні заощадження були в готівковій валюті (370 тис дол і 15 тис євро). На рахунку ж в «рідному» для неї Платинум Банку (який тривалий час перебуває в неоднозначному стані) вона зберігала лише 100 тис грн та 1,55 тис дол, а в Ощадбанку – 32,7 тис грн.