НБУ - про операційну ціль процентної політики

Все про економіку та фінанси

НБУ заявив, що “уточнив операційну ціль своєї процентної політики”.

Як констатує Нацбанк, операційна ціль його монетарної політики полягає в утриманні гривневих міжбанківських ставок на рівні, близькому до рівня облікової ставки, у межах коридору процентних ставок за інструментами постійного доступу. Індикатором рівня гривневих міжбанківських процентних ставок для цілей процентної політики визначено Український індекс міжбанківських ставок для кредитів та депозитів овернайт у національній грошовій одиниці (UIIR).

“Тобто, якщо зниження інфляції до 5% у середньостроковій перспективі – це ціль монетарної політики, то ціль проведення монетарних операцій – це утримати значення UIIR на рівні, близькому до рівня облікової ставки (зараз – 18%) та у межах коридору процентних ставок за інструментами постійного доступу, тобто – за кредитами овернайт (зараз – 20%) та депозитними сертифікатами овернайт (зараз – 16%).

Національний банк обрав саме цей індекс UIIR у якості орієнтира, оскільки його розрахунок здійснюється за чіткими правилами у щоденному режимі на базі реальних угод комерційних банків. Надійність розрахунків зі свого боку підтверджується Національним банком, який адмініструє індекс UIIR і транслює його на офіційному веб-сайті.

Відповідні доповнення щодо операційної цілі процентної політики затверджені Постановою Правління Національного банку України від 5 листопада 2018 року №117 "Про внесення зміни до Положення про основи процентної політики Національного банку України"”, - йдеться в заяві Нацбанку.